Ubytováni Statek Linda - okolí a aktivity


V okolí našeho prostředí můžete navštívit spoustu krasných míst, z nichž určitě stojí za zmínku chráněná krajinná oblast Blanský les. Mezi její významné vrcholy patří Kleť, Bulový, Buglata, Vysoká Běta a Kluk, u kterých se pohybuje nadmořská výška okolo 900 m.

Naučné stezky v okolí našeho penzionu

Naučných stezek v Blanském lese tu máme hned několik:

Brložško

Přírodní a historická naučná okružní stezka vznikla v roce 2001. Začiná i končí v obci Brloh pod Kletí. Odkaz zde.

Červený Dvůr

Jedná se o stezku, která prochází parkem areálu Červený Dvůr, který slouží jako Psychiatrická léčebna. Odkaz zde.

Terčino údolí

Park Terčino údolí se řadí k nejvýznamějším historickým parkům v České republice. Naučná stezka je středně těžká, má celkem 12 zastavení a její délka je přibližně 7 km. Odkaz zde. 

Granátník

Naučná stezka v délce 8,5 km přibližuje návštěvníkům na devíti naučných cedulí okolí obce Srnín a vrch Granátník. Jedná se o okružní naučnou stezku, která začíná i končí v obci Srnín u Českého Krumlova. Odkaz zde.

Cykloturistika, rafting Jižní Čechy

Kromě naučných stezek se můžete vydat na cyklostezky, kterých tu je opravdu bohatě. Pro bližší informace se nás neváhejte zeptat a my vám rádi poradíme. Ohledně raftingu je možnost zařízení všech potřebných věcí na našem statku.

kulturní pamětihodnosti Jižní Čechy


Blanský les je bohatý i na historické památky a lidovou architekturu. K nejvýznamnějším patří cisterciácký klášter Zlatá koruna s kostelem ze 13. stol.,  dále zřícenina rožmberského hradu Dívčí kámen, na Brložsku zbytky nedostavěného pozdně gotického kláštera v Kuklově. Zajímavé je rovněž keltské oppidum u Třísova. Kromě Blanského lesa se můžete vydat i na zámek Hluboká, který byl původně založen jako strážný hrad v polovině 16. století nebo srdce města Českých Budějovic nebo Českého Krumlova.

Dále nabízíme

Ubytování pro firmy i rodiny

Naš statek nabídne pohodlné ubytování až pro 16 osob. Je tak vhodný jejen pro rodiny ale i pro pořádání firemních akcí.

více ››